Niezawodny partner w przemyśle od 140 lat!

Poznaj naszą historię

Uszczelnienia zgodne z wymogami LABS

Innowacyjna technologia czyszczenia uszczelnień do najbardziej wymagających zastosowań

Chesterton 650 AML

W pełni biodegradowalny, bezpieczny dla środowiska olej syntetyczny dla przemysłu!

Chesterton Connect

Prosty i niezawodny sposób monitorowania pomp i systemów uszczelniających w celu utrzymania bezawaryjności!

Chesterton przedstawia nowe pojedyncze i podwójne uszczelnienie modułowe

Zbudowane w oparciu o platformę AXIUS™ zapewnia maksymalną kontrolę i różnorodność konfiguracji

 

Pojedyncze kompaktowe uszczelnienie szlamowe 170L do pomp Warman® serii AH®

Do zastosowania w ciężkich szlamach, eliminuje lub znacząco ogranicza zużycie wody płuczącej

Wysokowydajne, wielozadaniowe szczeliwo DualPac 2212

Odporne na ciśnienie i temperaturę, wykonane w technologii DualPac®

Uszczelnienie dzielone

Innowacyjne rozwiązanie Uproszczony montaż

Uszczelnienie Matrix Rotary Seal

Łatwe w montażu, opatentowane uszczelnienie dzielone na wytarte wały

Skuteczna odbudowa i trwałe zabezpieczenie betonu

Szybkowiążąca, niewrażliwa na wilgoć zaprawa epoksydowa ARC EG-1

Szybkie naprawy

ARC BX5 szybkoutwardzalna powłoka opracowana z myślą o urządzeniach narażonych na ścieranie

NOWOŚCI

Chesterton International GmbH inwestuje w nowoczesny system czyszczenia plazmowego – czyste i wolne od tłustych osadów uszczelnienia, zgodne z wymogami LABS!

Wymagania stawiane technicznym komponentom stale rosną. Systemy uszczelniające zgodne z LABS są ważną cechą jakościową pozwalającą uniknąć widocznych wad produktu końcowego, szczególnie w przemyśle motoryzacyjnym. Chesterton International GmbH dostarcza zgodne z LABS uszczelnienia polimerowe i elastomerowe, dostosowane do potrzeb Klienta zgodnie ze specyfiką montażu.

Pobierz plik (PDF) »

Chesterton Connect™ w wykonaniu iskrobezpiecznym monitoruje pracę urządzeń przemysłowych i uszczelnień mechanicznych w strefach zagrożonych wybuchem

Iskrobezpieczny czujnik Chesterton Connect™, najnowszy z linii produktów do bezprzewodowego monitoringu IRz -Internet Rzeczy firmy Chesterton, otrzymuje certyfikację do użytku na urządzeniach pracujących w najbardziej niebezpiecznych środowiskach, włączając wysokie ciśnienia, wysokie temperatury i ciecze łatwopalne.  Chesterton Connect w wykonaniu iskrobezpiecznym spełnia normy NEC/ATEX dla kategorii 1 (klasa 1/dział 1) dla gazów i pyłów (gazy, opary) oraz dla klasy 2/dział 1 dla środowiska zapylonego, oraz posiada stopień ochrony IP66.

Pobierz plik (PDF) »

Dowiedz się więcej

Nowy olej Chesterton 650 AML

Przedstawiamy olej Chesterton 650 AML do łańcuchów, pneumatyki oraz innych części montażowych maszyn w przemyśle oraz w branży spożywczej i w produkcji napojów. Produkt stanowi unikalną mieszankę estrów pochodzenia roślinnego o jakości spożywczej, dzięki czemu jest wysokowydajnym, biodegradowalnym, przyjaznym dla środowiska i bezpiecznym dla pracownika olejem przemysłowym.

650 AML zapewnia doskonałą ochronę przed zużyciem zaworów, tłoków i innych elementów pneumatycznych. Czyści i usuwa gumę oraz lakiery podczas smarowania łańcuchów, lin i innych zespołów maszyn.

 • Bezpieczny dla środowiska: technologia estrów pochodzenia roślinnego; łatwo biodegradowalny.
 • Bezpieczeństwo: niski poziom zagrożenia mgłą olejową; słaby zapach.
 • Czystość: samooczyszczanie; usuwa osady, również lepkie.
 • Oszczędność energii: niski współczynnik tarcia 0,05 (ASTM D3233), znacznie zmniejsza zużycie energii.
 • Zmniejsza zużycie: odporność na wysokie ciśnienie, wydłuża żywotność urządzeń.
 • Kompatybilność: nie zawiera silikonu; bezpieczny dla wszystkich metali, większości polimerów i tworzyw sztucznych.
 • Zgodność: certyfikat NSF H1 - produkt dopuszczony do użytku w przemyśle spożywczym, napojów oraz farmaceutycznym

Pobierz plik (PDF) »

Uszczelnienie Matrix Rotary Seal

Opatentowane uszczelnienie Chesterton ® jest dzielonym uszczelnieniem łożysk opracowanym do pracy w urządzeniach z wytarciami wałów i w dużych wartościach luzu promieniowego. Innowacyjna hybrydowa konstrukcja wykorzystuje wiodące materiały polimerowe Chesterton wraz ze szczeliwem z impregnowanych włókien syntetycznych uzyskując maksymalne osiągi
i wysoką niezawodność.

Uszczelnienie wałów Matrix może być stosowane w prawie wszystkich branżach i jest szczególnie przydatne do dużych urządzeń jak pompy, przekładnie, przenośniki, silniki, wentylatory i oprawy łożyskowe.

Pobierz plik (PDF) »

Nowa powłoka przemysłowa ARC S1HB

Najnowszą innowacją Chesterton w zakresie powłok ochronnych jest ARC S1HB, jednowarstwowa powłoka barierowa o niskiej zawartości LZO, która chroni zarówno powierzchnie metalowe, jak i betonowe. Właściwości S1HB to system dobrze kryjący, który zapewnia maksymalne pokrycie na ostrych krawędziach i narożnikach o koncie 90 °, przy nieznacznie mniejszych grubościach na samych krawędziach.

ARC S1HB zawiera pigment fluorescencyjny, który umożliwia aplikatorom natychmiastową kontrolę jakości przy użyciu światła UV zgodnego z normą ASTM E2501. Przyspiesza to proces powlekania i zapewnia wyższą jakość początkową.

„Kontrola w trakcie aplikacji umożliwia także wykrycie braków w pokryciach nawet tak małych jak 0,25 milicala (6 mikronów). Jednocześnie zapewnia równomierność pokrycia i grubości powłoki. ”- mówi Stephen Bowditch, dyrektor ds. zarządzania linią produktów w ARC Coatings. " Efektem końcowym będzie prawie zawsze trwalsza i lepsza powłoka”.

ARC S1HB to wzmocniona minerałami wykładzina epoksydowa. Może być stosowana jako system jednowarstwowy lub jako warstwa podkładowa do systemów dwuwarstwowych.

ARC S1HB wiąże i utwardza się ​​na wilgotnych i marginalnie przygotowanych powierzchniach. Jest odporny na szerokie spektrum czynników korozyjnych, w tym siarkowodory, węglowodory, przepływy ścieków, słoną i morską wodę, a także na łagodne roztwory kwasów i substancje żrące.

ARC S1HB jest odpowiedni dla:

 • Zbiorników do przechowywania ropy naftowej
 • Zbiorników do przechowywania substancji chemicznych
 • Zbiorników zagęszczacza
 • Kanałów/Rurociągów energetycznych w elektrowniach wodnych
 • Osadników ścieków
 • Piaskowników
 • Mokrych przepompowni
 • Studzienek/Włazów np. inspekcyjnych

ARC S1HB jest dopuszczalny do stosowania z systemami ochrony katodowej oraz ma wysokie właściwości dielektryczne, co pozwala na testowanie powłoki pod wysokim napięciem według NACE SP 0188.

Pobierz plik (PDF) »

Chesterton Connect- nowy system do monitorowania pomp i systemów uszczelniających

Łatwe monitorowanie

Chesterton Connect ™ to łatwy w montażu, powiązany z aplikacją, system diagnostyczny, który pozwala użytkownikowi zwiększyć niezawodność urządzeń wirujących. Rejestruje dane 24/7 zachowując 30-dniową historię. Cztery czujniki pozwalają użytkownikowi na bezpieczne monitorowanie stanu urządzeń, łącznie z parametrami procesowymi, dzięki czujnikom ciśnienia / temperatury podłączonym do uszczelnienia mechanicznego, jak i na urządzeniu, dzięki czujnikom drgań / temperatury zintegrowanym w jego obudowie.

Przyjazny dla Użytkownika

Chesterton Connect łączy 4 czujniki w jednym, unikalnym urządzeniu, które przesyła dane przez Bluetooth do aplikacji mobilnej (zainstalowanej na tablecie lub telefonie komórkowym). Wszystkie dane zebrane przez aplikację można łatwo wyeksportować do analizy, aby pomóc użytkownikowi zrozumieć działanie urządzenia, a tym samym podjąć środki zapobiegawcze, aby wydłużyć MTBR (średni czas między naprawami). Dzięki aplikacji (do pobrania za darmo z Apple Store lub Google Play Store) użytkownik może ustawić progi dla różnych pomiarów. Wielokolorowy system diod LED ostrzega użytkownika w przypadku przekroczenia limitów.

„Chesterton Connect ™ rejestruje, transmituje i monitoruje prawidłowe funkcjonowanie urządzenia. Daje to operatorom czas na dokonanie niezbędnych korekt, unikając w ten sposób kosztownych, nieoczekiwanych przestojów ”- mówi Steven Bullen, menedżer produktu w grupie produktowej uszczelnień mechanicznych Chesterton .

Zastosowanie: Chesterton Connect może być stosowany we wszystkich urządzeniach obrotowych, takich jak pompy, miksery, reduktory, silniki i wentylatory.

Aplikacja do pobrania z Apple Store : https://apps.apple.com/ng/app/chesterton-connect/id1483067357

Aplikacja do pobrania z Google Play : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chesterton.iiot

Zobacz, jak łatwy jest montaż urządzenia.

Sprawdź, kilka przydatnych wskazówek dotyczących możliwości urządzenia.

Dowiedz się więcej

Pobierz plik (PDF) »
Zobacz Video

Nowe pojedycze i podwójne uszczelnienia modułowe 1810 i 2810

Obecnie dobór uszczelnienia mechanicznego nie stanowi problemu dla przedstawiciela dostawcy, producenta oraz osób, które w swojej praktyce zawodowej na co dzień takie uszczelnienia eksploatują. Natomiast jest to duże wyzwanie dla osób, które od czasu do czasu decydują się na zakup i zastosowanie uszczelnienia mechanicznego w swoich pompach. Od właściwego doboru uszczelnienia mechanicznego w dużym stopniu zależy jego żywotność oraz niezawodność. Trudność polega na tym, że obecnie na rynku dostępne są uszczelnienia mechaniczne pojedyncze, podwójne, do pracy w pompach na mediach zanieczyszczonych, łatwopalnych, gorących, wymagających urządzeń zewnętrznych typu zbiornik itp. Ilość dostępnych rozwiązań powoduje, że potencjalny użytkownik ma poważny problem, aby samodzielnie dobrać uszczelnienie do własnego zastosowania. Biorąc pod uwagę, że każdy producent stara się produkować uszczelnienia dla przemysłu chemicznego, energetyki zawodowej, hutnictwa , przemysłu petrochemicznego itd. – nie jest to zadanie łatwe. Bardzo często użytkownik korzysta z dostępnych katalogów, stron internetowych producenta oraz robi to na wyczucie. Z technicznego punktu widzenia nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż jest obarczone ryzykiem, że dobór będzie niewłaściwy i żywotność uszczelnienia nie będzie taka, jak tego oczekiwał użytkownik.

Modułowe uszczelnienie dla wielu zastosowań

W latach 80-tych firma Chesterton zmieniła rynek uszczelnień mechanicznych wprowadzając uszczelnienia łatwe w montażu, o długim okresie pracy oraz generujące małe koszty eksploatacji. Naszą pasją od 135 lat jest wprowadzanie coraz to nowszych rozwiązań z zakresu techniki uszczelnień spełniających oczekiwania współczesnego rynku. W listopadzie 2019 firma Chesterton wprowadziła na rynek nową serię uszczelnień mechanicznych pojedynczych i podwójnych oznaczonych jako 1810 i 2810. Wszystkie te uszczelnienia są produkowane w oparciu o jedną platformę konstrukcyjną o nazwie AXIUS™.

O przeznaczeniu oraz funkcjonalności uszczelnienia zarówno pojedynczego jak i podwójnego produkowanego w oparciu o tą technologię będzie decydował użytkownik. Cała konstrukcja uszczelnienia będzie składała się z modułów, które będą decydowały, czy uszczelnienie będzie pracowało na medium gorącym, na cieczach zanieczyszczonych, na cieczach łatwopalnych, a może na zwykłej wodzie. To użytkownik na etapie składania zamówienia wybierze te moduły, które wpłyną na ostateczne przeznaczenie uszczelnienia. Wymiary uszczelnień będą zgodne z normami ISO-3069C oraz ASME B73., B73,2 (normy określające wymiary dławnic obecnie produkowanych pomp przemysłowych). Można powiedzieć, że nowe uszczelnienia będą „skrojone na miarę” potrzeb użytkownika. To on będzie decydował jakiego uszczelnienia będzie potrzebował, a nie jakie uszczelnienie jest mu w stanie dostarczyć dostawca. Wdrożenie nowego rozwiązania pozwala na to, że wszystkie podzespoły uszczelnienia będą również dostępne jako części zamienne.

Oczywiście przy takiej dowolnej konfiguracji uszczelnienia powstaje pytanie jak jesteśmy w stanie zapamiętać po określonym czasie eksploatacji z jakich modułów uszczelnienie zostało złożone. Tutaj z pomocą przychodzi drugie nowe rozwiązanie firmy Chesterton, a mianowicie technologia „ViewIn™”. Każde dostarczone uszczelnienie w standardzie będzie miało zamontowany w dławiku transponder RFID, w którym będzie zakodowana pełna informacja o zastosowanych modułach, parametrach pracy uszczelnienia, wymiarach oraz nadanym numerze seryjnym. Odczyt informacji będzie możliwy bezprzewodowo przy pomocy dostarczonego przez Chesterton lub zakupionego na rynku standardowego czytnika RFID (Radio Frequency Identification Device). Podczas odczytu nie trzeba będzie zatrzymywać pracującej pompy.

Z czytnika wszystkie dane będą mogły być przeniesione za pomocą technologii Bluetooth do mobilnego urządzenia typu smartfon lub tablet czy też bezpośrednio na komputer.

Nawet jeżeli uszczelnienie będzie pracowało wiele lat i oznaczenia na obudowie uszczelnienia będą nieczytelne użytkownik zawsze będzie miał pełną wiedzę na temat zastosowanego uszczelnienia i parametrów jego pracy.

Nowa platforma konstrukcyjna firmy Chesterton „AXIUS™” pozwala na modułowy dobór uszczelnienia pojedynczego oraz podwójnego. Dzięki temu na bazie dostępnych modułów użytkownik może zamówić dowolne pojedyncze lub podwójne uszczelnienie o wymiarach od 25 do 120 mm pracujące przy ciśnieniu od próżni do 40 bar oraz w zakresie temperatur od -55 do 300°C. Wszystkie warianty dostępne w jednej standardowej konstrukcji zgodnej z normami ISO oraz ASME to znaczy każde dostarczone uszczelnienie będzie można zamontować bez przeróbek we wszystkich pompach zgodnych ze wspomnianymi normami. Zastosowana w standardzie technologia „VievIn™” pozwala na łatwe uzyskanie wszystkich informacji dotyczących zastosowanego uszczelnienia, m.in. konfiguracji materiałowej, numeru seryjnego oraz instrukcji montażu. Dane informacje można odczytać bezprzewodowo i przechowywać je na platformie internetowej lub w systemie z którego korzysta użytkownik.

Ekonomiczne uszczelnienia do standardowych zastosowań w hydraulice siłowej i pneumatyce

Nowy termoplastyczny materiał polimerowy AWC808 jest poliuretanem na bazie poliestru (AU) zaprojektowanym dla zapewnienia optymalnej trwałości uszczelnień dla lekko i średnio obciążonych urządzeń hydraulicznych oraz do standardowych zastosowań w siłownikach hydraulicznych i pneumatycznych.
Ten termoplastyczny materiał polimerowy o twardości 95 Shore A zapewnia doskonałe własności fizyczne, wysoką odporność na obciążenia i uderzenia ciśnienia.

Mniejsze wycieranie elementów uszczelnień
AWC808 cechuje się ponadprzeciętną wytrzymałością na zdzieranie w porównaniu do konwencjonalnych elastomerów i polimerów termoplastycznych która skutkuje zmniejszeniem wycierania elementów uszczelnień. Cecha ta powoduje, że jest to uniwersalny materiał do zastosowań w większości przypadków w standardowej hydraulice przemysłowej.

Materiał toczony – bez dodatkowych kosztów oprzyrządowania i form!
Materiał AWC808 jest obrabialny na specjalizowanych maszynach CNC do produkcji uszczelnień. Mogą być z niego produkowane wszelkiego rodzaju profile uszczelnień dokładnie na wymiary zabudowy urządzeń i to bez dodatkowych kosztów oprzyrządowania lub produkcji form. Istnieje możliwość dostawy w trybie Express 24h.
Materiał utrzymuje sprężystość w długim okresie czasu co pozwala zachować odpowiedni zacisk uszczelnienia i uzyskać maksymalną wydajność pracy uszczelki nawet pod bardzo niskim ciśnieniem.

Cechy Materiału:

 • Poliuretan termoplastyczny na bazie poliestru zapewnia wysoką odporność na zdzieranie i wycieranie, co zwiększa niezawodność uszczelnień z niego wykonywanych
 • Długotrwała sprężystość utrzymuje zacisk uszczelki przy niskim ciśnieniu i przeciwdziała powstaniu odkształcenia trwałego uszczelnień
 • Odporność na hydrolizę pozwala na zastosowanie w wodzie oraz konwencjonalnych cieczach hydraulicznych
 • Bardzo dobra kompatybilność chemiczna z wieloma mediami
 • Wytwarzane na zamówienie pierścienie zgarniające, uszczelnienia tłoczysk i tłoków oraz uszczelnienia statyczne eliminują koszty stosowania dodatkowego oprzyrządowania produkcyjnego
 • Dostępne rozmiary do 400 mm (15.75") średnicy uszczelnienia

Więcej informacji dostępnych jest pod poniższym linkiem:
https://chestertonstationary.chesterton.com/en-us/Equipment/Pages/1726.aspx

Pobierz plik (PDF) »

Chesterton 1726 Low E niskoemisyjne szczeliwo zaworowe dla przemysłu chemicznego

Najnowsze szczeliwo Chesterton 1726 Low E dedykowane jest dla przemysł petrochemicznego, chemicznego oraz rafineryjnego. Pozwala spełnić wymogi związane z emisją tak by dostosować się do obowiązujących norm bez potrzeby stosowania kosztownych systemów live loading.

Wyjątkową konstrukcję szczeliwa 1726 produkowanego w specjalnej technologii podwójnego splotu, tworzy PTFE otaczające rdzeń wykonany z włókien karbonowych. Powłoka PTFE zapewnia doskonała odporność chemiczną oraz niski współczynnik tarcia podczas gdy specjalnie zaprojektowany rdzeń węglowy daje znakomite właściwości uszczelniające nawet w najtrudniejszych warunkach korozyjnych. Otrzymaliśmy dzięki temu giętkie i nietwardniejące szczeliwo, które jest niezwykle wytrzymałe i jednocześnie pozostaje wyjątkowo odporne na zniekształcenia. Chesterton 1726 Low E niskoemisyjne szczeliwo zaworowe zapewnia niespotykaną dotąd niezawodność i zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Więcej informacji dostępnych jest pod poniższym linkiem:
https://chestertonstationary.chesterton.com/en-us/Equipment/Pages/1726.aspx

Pobierz plik (PDF) »

Chesterton wprowadza uszczelnienie 170L do szczególnie wymagających aplikacji szlamowych

Pojedyncze uszczelnienie mechaniczne firmy Chesterton typ 170L zostało opracowane z myślą o niezawodnym działaniu w ciężkich warunkach - w szlamach i mediach zanieczyszczonych do pracy bez konieczności stosowania wody płuczącej. Jego zadaniem jest ograniczenie kosztów związanych z zastosowaniem wody płuczącej, szczególnie w miejscach, gdzie czysta woda płucząca jest niedostępna lub gdy jej stosowanie w procesie produkcji jest bardzo kosztowne. Zostało przystosowane do pomp serii Warman® AH®. Eliminuje to potrzebę weryfikacji zabudowy dławnicy oraz nie wymaga modyfikacji pompy
w celu dopasowania jej do konstrukcji uszczelnienia.

Zastosowana konstrukcja ma za zadanie zwiększenie niezawodności i wydłużenie żywotności uszczelnienia. Pojedyncze uszczelnienie 170L zostało wyposażone w zaawansowany mechanizm mocujący zapobiegający uszkodzeniu wału oraz ułatwiający demontaż uszczelnienia. Jest on szczególnie przydatny w przypadku cieczy o wysokiej lepkości lub gdy części stałe osadzają się na standardowych śrubach mocujących utrudniając ich demontaż. Uszczelnienie 170L zapewnia niespotykaną dotąd niezawodność w szlamach i mediach zanieczyszczonych.

Więcej informacji dostępnych jest pod poniższym linkiem:
https://chestertonrotating.chesterton.com/en-us/Products/Pages/170L.aspx

Pobierz plik (PDF) »

Dual Pac™ 2211 - rewolucyjne szczeliwo przeznaczone do pracy z najbardziej zanieczyszczonymi mediami

Od ponad 130 lat istnienia, firma A.W. Chesterton wyznacza na całym świecie trendy związane z szeroko rozumianą techniką uszczelnień. Podobnie jest tym razem, gdzie szczeliwo DualPac™ 2211 stanowi największą od lat innowację w świecie szczeliw.

Firma A.W. Chesterton opracowała tutaj unikatową technologię splotu szczeliwa, łącząc wyjątkowo delikatne dla tulei własności elastycznego grafitu impregnowanego PTFE, z odpornością mechaniczną włókien aramidowych. Zastosowana kombinacja włókien szczeliwa stanowi idealne połączenie, gwarantując niespotykaną jak dotąd niezawodność w szlamach i mediach mocno zanieczyszczonych.

Wystarczy tylko jedna szpulka szczeliwa DualPac™ 2211, nawet w najtrudniejszych zastosowaniach. Budowa szczeliwa umożliwia bowiem jego montaż zarówno jako pierścienie uszczelniające (delikatne dla wału włókna grafitu wypełnionego PTFE), oraz jako pierścienie oporowe – niezwykle odporne na ekstruzję, dla których włókna aramidowe zwrócone są na zewnątrz.

Przeprowadzone liczne badania szczeliwa DualPac™ 2211 oraz testy porównawcze dostępnych na rynku rozwiązań (np. szczeliw grafitowo-PTFE z wplecionymi włóknami aramidowymi, lub szczeliw grafitowo-PTFE z narożnikami aramidowymi) pokazują, że szczeliwo DualPac™ 2211 jest bezkonkurencyjne i sprawdza się rewelacyjnie w szlamach i mediach nawet bardzo mocno zanieczyszczonych. Dzięki szczeliwu DualPac™ 2211 zapomnisz o częstej regulacji dławika! Zmniejszy się także pobór mocy, co jest istotne w kontekście Ustawy o efektywności energetycznej. Dzięki szczeliwu DualPac™ 2211 znacznie zwiększysz żywotność tulei ochronnej na wale, oraz ograniczysz koszty.

Szczeliwo DualPac™ 2211 stanowi rozwiązanie przełomowe, zapewniające niespotykaną dotąd niezawodność w szlamach i mediach zanieczyszczonych.

 Więcej informacji dostępnych jest pod poniższym linkiem:
http://chestertonrotating.chesterton.com/en-us/Products/Pages/DualPac2211.aspx

Pobierz plik (PDF) »

Nowy materiał inżynieryjny na uszczelnienie hydrauliczne

Firma A.W. Chesterton wprowadza do oferty nowy materiał na uszczelnienia hydrauliczne – AWC825. Materiał ten poszerza tym samym portfolio firmy A.W. Chesterton  o kolejny materiał z grupy poliuretanów termoutwardzalnych o wyjątkowych własnościach. Dzięki temu mogą otrzymać Państwo uszczelnienie w jeszcze krótszym czasie, także w opcji produkcji ekspresowej SpeedSeal®. Uszczelnienia z materiału AWC825 mogą być wykonywane na dowolny rozmiar, do 1400mm średnicy.

Uszczelnienia z materiału AWC825 przeznaczone są szczególnie do nurów i tłoczysk, których stan daleki jest od ideału. Materiał AWC825, podobnie jak AWC805, niezwykle skutecznie wypełnia nawet głębokie i ostre rysy oraz niedoskonałości. Zachowuje przy tym spójność materiału, gdyż jest wyjątkowo odporny mechanicznie, w tym na rozrywanie. Materiał jest odporny na starzenie i nie traci sprężystości. Dzięki temu uszczelnienia pracują znacznie skuteczniej i dłużej w porównaniu ze zwykłymi uszczelkami poliuretanowymi czy gumowymi.

Więcej informacji dostępnych jest pod poniższym linkiem:
https://chestertondocs.chesterton.com/FluidPower/ed825_EN.pdf

442C™

Uszczelnienie nowej generacji składające się z tylko 4 części montażowych.
Prawdopodobnie najłatwiejsze i najszybsze w montażu dzielone uszczelnienie mechaniczne na świecie. Może być stosowane w pompach z nadciśnieniem jak i pompach próżniowych. Więcej informacji na stronie www.42c.chesterton.com

Pobierz plik (PDF) »

Technologia niskopyłowa "Sponge-Jet"

Sponge-Jet jest światowym liderem produkcji czystych, suchych, niskopylących ścierniw wielokrotnego użytku i urządzeń do przygotowania powierzchni. "Sponge-Jet" jest to nowoczesna technologia obróbki ścierno-strumieniowej pozwalająca na 100 krotne obniżenie zapylenia w czasie przygotowania podłoża metalowego. Opatentowana przez producenta firmę Sponge Jet, technologia pokrywania gąbczastym poliuretanem dostępnych na rynku ścierniw pozwala na uzyskiwanie dowolnego profilu i czystości podłoża przy niskim zapyleniu. Technologia jest alternatywą do innych bezpyłowych metod jak obróbka "suchym lodem", kulkami szklanymi itp

Pobierz plik (ZIP) »