Live loading

Co to jest live loading?
Jest to system automatycznej regulacji zaworów przy użyciu odpowiednio dobranego zestawu  sprężyn talerzowych typu 5150.System gwarantuje bezobsługową eksploatację zaworów regulacyjnych. Gwarantowana  szczelność do 5 lat dla zaworów wysokoparametrowych w energetyce zawodowej oraz w przemyśle rafineryjnym. Poziom emisji w tym przypadku poniżej 500ppm

Dyski talerzowe 5500 można stosować na większość skręcanych połączeń kołnierzowych. Zalecane są aby skompensować zjawiska nierównomiernego rozszerzania i kurczenia się elementów połączeń kołnierzowych na skutek zmian temperatury. System Chesterton LiveLoading zapobiega powstawaniu wycieku poprzez wprowadzenie odpowiedniego napięcia wstępnego, niezbędnego na kołnierzu i uszczelce.

Podczas ogrzewania (rozruchu) gdy kołnierz rozgrzewa się wcześniej niż śruby następuje ściskanie płyty uszczelniającej przez kołnierz. Prowadzi to do nadmiernego przeformowania uszczelki. Gdy zaczną rozgrzewać się śruby następuje ich wydłużenie i rozszczelnienie układu lub zmniejszenie napięcia śrub. Aby temu zapobiec ponownie dokręca się śruby na kołnierzu. W czasie schładzania systemu (zatrzymanie), szybciej stygnący kołnierz jest przyczyną rozszczelnienia - śruby ponownie należy dokręcić. Proces się powtarza prowadząc do zniszczenia uszczelki. Rozwiązaniem tego zagadnienia jest system Chesterton LiveLoading. Podczas ogrzewania (rozruchu ) następuje przeniesienie sił i zgromadzenie energii sprężystej w dyskach 5500 a nie nadmierne przeformowanie uszczelki. Gdy śruby zaczną się wydłużać dyski 5500 oddają zgromadzoną energię sprężystą zapewniając szczelność. W czasie schładzania systemu (zatrzymanie), system Chesterton LiveLoading ponownie oddaje energię sprężystą zawartą w dyskach talerzowych 5500, utrzymując szczelność. Połączenie kołnierzowe wraz z systemem Chesterton LiveLoading (5500) skręca się ustalonym momentem. System ten eliminuje również powstawanie nieszczelności na skutek wibracji i uderzeń ciśnienia w układzie.

Parametry techniczne:

  • Materiał sprężyn - stal nierdzewna 17-7 PH (utwardzana wydzielinowo), FV520B, Inconel 718,
  • 3 x silniejsza niż 316SS,
  • Twardość Rc - 45,
  • Temperatura - ( 302°C dla wersji 5500, 550°C dla wersji 5505H, 704°C dla wersji 5505I),
  • Dostępne standardowo w rozmiarach od M8 do M64, inne na zamówienie

Zastosowanie:

  • wymienniki ciepła (program 3 letniej gwarantowanej szczelności - zapytaj o szczegóły),
  • połączenia kołnierzowe pomp zasilających,
  • wodowskazy,
  • pokrywy włazów walczaków (wodorozdzielaczy),
  • połączenia kołnierzowe pracujące w zmiennej temperaturze.

Do kołnierzy

Do kołnierzy i wymienników ciepła.
Zwiększenie trwałości, zmniejszenie emisji oraz kosztów całkowitych przez zastosowanie specjalnie dostosowanych rozwiązań uszczelnień do krytycznych połączeń kołnierzowych.

Pobierz plik (PDF) »

Do zaworów

System uszczelniający, zachowujący funkcjonalność i poprawiający niezawodność w okresach międzyremontowych zgodny z przepisami o ochronie środowiska.

Pobierz plik (PDF) »