Ciecze do obróbki metali

Obróbka skrawaniem wymaga stosowania środków smarnych, których głównym zadaniem jest zmniejszanie tarcia, odprowadzanie ciepła powstającego podczas obróbki, odprowadzenie wiórów czy też dobre zmywanie powierzchni obrabianej oraz zapewnienie odpowiedniej gładkości obrabianych powierzchni. Płyny do obróbki metali A.W. Chesterton zapewniają także ochronę obrabianych elementów przy równoczesnym zmniejszeniu zużycia narzędzi.  

380

Chłodziwo maszynowe. Całkowicie syntetyczne, biodegradalne, wodorozcieńczalne chłodziwo o doskonałych własnościach smarujących i odprowadzających ciepło zapewniające długą żywotność narzędzi.

Pobierz plik (PDF) »

372

Chłodziwa emulgujące Opticool.
Opticool to najnowsza linia chłodziw emulgujących do obróbki skrawaniem. Chłodziwa emulgujących są idelanym rozwiązaniem w miejscach gdzie ważne jest smarowanie i praca w trudnych warunkach.

388

Syntetyczny płyn do gwintowania.
Bezpieczna, czysta formuła syntetyczna do operacji skrawania, prowadzonych w wysokiej temperaturze i przy dużych prędkościach i posuwach zarówno do maszyn konwencjonalnych jak i do automatów przy jednooperacyjnej obróbce skrawaniem.

Dowiedz się więcej na temat zastosowania produktu.

Pobierz plik (PDF) »